Płytka sześciokątna

Rekonstrukcja płytki sześciokątnej przeznaczonej do renowacji zabytkowej posadzki w wejściu głównym zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy w Krakowie. Ze względu na bardzo dobry stan zachowania oryginalnych płytek, tylko niektóre z nich uszkodzone mechanicznie zostały wymienione. Płytka użyta w rekonstrukcji posiada identyczną strukturę „pajęczyny” na powierzchni górnej co oryginał. Zrekonstruowana płytka wykonana została z identycznego materiału co oryginał. Założeniem było jak najbardziej zbliżone dopasowania odcienia koloru.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl