Historyczne płytki sześciokątne czerwone

Współczesne repliki zabytkowych płytek sześciokątnych w kolorze: czerwień historyczna podobnie jak oryginały charakteryzują się bardzo dokładną precyzją wykonania oraz dużą odpornością na działanie sił i czynników niszczących. To, co różni je od klasycznych, oryginalnych płytek sześciokątnych produkowanych na przełomie 19 i 20 w., to odcień koloru czerwonego. Współczesne technologie wypału oraz standardy sortowania i produkcji uniemożliwiają uzyskanie dużego melanżu kolorystycznego, takiego jaki spotykany jest na zachowanych zabytkowych podłogach wykonanych z kamionkowych płytek sześciokątnych w kolorze czerwonym.

Podłogi ułożone z tego rodzaju płytek będą charakteryzowały się jednolitym odcieniem kolorystycznym – tak jak na podłodze kościoła, w którym użyto replik zabytkowych sześciokątów w kolorze „czerwień historyczna”.

 

 

Opcjonalnie efekt melanżu (mieszanki odcieni historycznej czerwieni) uzyskać można stosując dwa zbliżone kolory produkowanych replik tychże płytek: kolor czerwony historyczny oraz brązowy historyczny (o pół tonu ciemniejszy niż czerwony historyczny). Po odpowiednim ułożeniu efekt powinien być zbliżony do tego, który spotykany jest na zabytkowych posadzkach.

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl