Secesyjne płytki podłogowe z kamionki barwionej

Oryginalne płytki podłogowe wyprodukowane między 1890-1910 r. Zwracają uwagę charakterystyczne dla okresu secesji motywy roślinne oraz kolorystyka. Płytki wykonane zostały z barwionej kamionki. Wymiar: 170×170 mm. Charakterystyczna dla płytek pochodzących z tego okresu jest precyzja, z jaką zostały wykonane. Nie tylko detale roślinne ale przede wszystkim precyzja tłoczenia płytki, dzięki której możliwe było ich bezfugowe ułożenie. Płytki posiadają dodatkową fakturę a powierzchni górnej, która zapobiegała poślizgowi (Płytki te ułożone zostały w wejściu secesyjnej kamienicy w Szczecinie).

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl