Repliki płytek secesyjnych do renowacji zabytkowej posadzki w holu kamienicy

plytki-do-zabytkowych-podlo

Repliki historycznych płytek podłogowych ryflowanych, barwionych selektywnie oraz bordiury przygotowane do renowacji zabytkowej posadzki w holu zabytkowej kamienicy z okresu secesji.  Repliki płytek wykonano z najwyższą starannością o detale – w szczególności układ ryflowania powierzchni górnej. Płytki ułożono „na sucho” w historyczny wzór, zgodny z oryginałem w celu akceptacji przez zamawiającego oraz Konserwatora Zabytków. Termin realizacji wykonania replik płytek – 12 tygodni od momentu dostarczenia oryginalnych, nieuszkodzonych oryginałów.

 

 

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl