Historyczne wzory podłóg

Płytki kamionkowe w układach spotkać można w zabytkowych kamienicach z przełomu 19 i 20 wieku. Ze względu na bardzo wysoką odporność na ścieranie tych płytek, wzory – pomimo ponad stu lat intensywnej eksploatacji zachowały się do dzisiejszego dnia w doskonałym stanie. Historyczne wzory podłóg projektowane były na zlecenie zamożnych mieszczan. Jeszcze nie tak dawno podłogi wykonane z zabytkowych płytek zwyczajnie demontowano (skuwano) i zastępowano je płytkami gresowymi. Jednak dzisiaj wraz z rozwojem świadomości estetyczno-kulturowej nowi właściciele decyduję się na odbudowę często zdewastowanych w trakcie wcześniejszych prac remontowych tych jakże niebanalnych układów posadzek. Do tego celu wykorzystywane są repliki zabytkowych płytek kamionkowych, które dostarczamy.

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl