Jak wyczyścić stare zabytkowe płytki podłogowe? To proste

Opracowana przez naszych techników technologia nieinwazyjnej metody czyszczenia zabytkowych płytek, bez naruszania ich powierzchni, pozwala usunąć niemal wszystkie zabrudzenia, które odkładały się na powierzchniach zabytkowych płytek wykonanych z kamionki barwionej.  Proces czyszczenia nie narusza struktury materiału ani też nie zmienia kolorystyki płytki. Po usunięciu patyny i innych zabrudzeń stare płytki podłogowe odzyskują swoje pierwotne piękno.

Ważne: jeżeli zdecydowaliście się Państwo na renowacje swojej posadzki wykonanej z płytek barwionych i okazało się, że  nowe płytki, których użyliście jako zamiennika dla zniszczonych odbiegają swoim odcieniem od reszty posadzki, powinniście Państwo oczyścić wszystkie płytki z zabrudzeń, które przez dziesięciolecia odkładały się na powierzchni płytek w trakcie ich eksploatacji. Po oczyszczeniu starych płytek z wykorzystaniem naszego preparatu różnica w odcieniach powinna zniknąć. Stare płytki będą wyglądały jak nowe.

Tags: , , , , ,

Comments are closed.

Repliki płytek historycznych

Produkuje się je na zamówienie z przeznaczeniem głównie do rekonstrukcji zabytkowych posadzek kamienic wybudowanych na przełomie 19 i 20 wieku.. Termin realizacji zamówienia od 6 tygodni.

Warunki realizacji

rekonstrukcje historycznych płytek podłogowych tłoczonych z mas kamionkowych wykonywane są tylko na podstawie oryginalnego wzoru, według którego ustalane są wymiary, typ dekoru oraz kolorystyka.

Pielęgnacja

prawidłowo pielęgnowane kamionkowe płytki podłogowe długo zachowają swój niepowtarzalny kolor. Jednak w trakcie eksploatacji będą one - jak każdy inny rodzaj powierzchni - ulegały zabrudzeniom. Dlatego zaleca się ich regularne mycie ogólnie dostępnymi środkami do pielęgnacji podłóg ceramicznych.

WAŻNE: Do pielęgnacji nie stosować żadnych wosków, nabłyszczaczy, impregnatów ani innych środków, które pozostawiają na powierzchni sztuczne powłoki (tzw. film)

Kontakt

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń

Tel. +48 698 368 603
Fax. + 48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl