Historyczne płytki sześciokątne czerwone

Współczesne repliki zabytkowych płytek sześciokątnych w kolorze: czerwień historyczna podobnie jak oryginały charakteryzują się bardzo dokładną precyzją wykonania oraz dużą odpornością na działanie sił i czynników niszczących. To, co różni je od klasycznych, oryginalnych płytek sześciokątnych produkowanych na przełomie 19 i 20 w., to odcień koloru czerwonego. Współczesne technologie wypału oraz standardy sortowania i produkcji uniemożliwiają uzyskanie dużego melanżu kolorystycznego, takiego jaki spotykany jest na zachowanych zabytkowych podłogach wykonanych z kamionkowych płytek sześciokątnych w kolorze czerwonym.

Podłogi ułożone z tego rodzaju płytek będą charakteryzowały się jednolitym odcieniem kolorystycznym – tak jak na podłodze kościoła, w którym użyto replik zabytkowych sześciokątów w kolorze „czerwień historyczna”.

 

 

Opcjonalnie efekt melanżu (mieszanki odcieni historycznej czerwieni) uzyskać można stosując dwa zbliżone kolory produkowanych replik tychże płytek: kolor czerwony historyczny oraz brązowy historyczny (o pół tonu ciemniejszy niż czerwony historyczny). Po odpowiednim ułożeniu efekt powinien być zbliżony do tego, który spotykany jest na zabytkowych posadzkach.